Notikumu kalendārs - Oktobris, 2020

“Patvērums “Drošā māja”” uzsāk īstenot projektu cilvēku tirdzniecības prevencei un cietušo atbalstam „Kāpnes augšup”

05.11.2018

Ar mērķi nodrošināt preventīvas aktivitātes cilvēktirdzniecības mazināšanai, kā arī sniegt atbalstu cilvēku tirdzniecībā cietušām personām, biedrība “Patvērums “Drošā māja”” uzsāk īstenot projektu “Kāpnes augšup”. Projektu finansiāli atbalsta „Philip Morris International”. Projekta norises laiks: 2018.gada 1.novembris – 2019.gada 28.februāris.

Lai plašu sabiedrību informētu par cilvēktirdzniecības riskiem, projekta ietvaros plānots izveidot virtuālu izstādi “Kāpnes augšup”, kurā ikvienam būs pieejamas apskatei īpaši šai tematikai radītas fotogrāfijas. To mērķis būs ar mākslas starpniecību sabiedrībai parādīt cilvēktirdzniecības fenomenu un tā graujošo ietekmi uz cilvēka dzīvi.

Pirmā no projekta aktivitātēm - divu dienu nometne desmit personām, kuras cietušas no cilvēktirdzniecības – notiks jau šā gada 8.-9.decembrī. Nometnes laikā ar dažādām neformālām izglītības metodēm tās dalībniekiem tiks sniegts psihoemocionālais atbalsts.

Cilvēku tirdzniecība kā mūsdienu verdzības forma ir starptautiska problēma, kurā iesaistītas teju visas pasaules valstis, saņemot vai nosūtot pārdotos cilvēkus.

Cilvēku tirdzniecības mazināšanā jau kopš 2009. gada ir aktīvi iesaistījusies biedrība „Patvērums „Drošā māja”” – regulāri rīkojot sabiedrības informēšanas kampaņas, kuru galvenais mērķis ir informēt un piesaistīt sabiedrības uzmanību cilvēku tirdzniecības problemātikai, kā arī organizējot dažādas apmācības Rīgas pašvaldības policistiem, sociālajiem darbiniekiem, žurnālistiem un citām mērķa grupām. 

Valsts informatīvais resurss par cilvēktirdzniecības mazināšanas tēmu un aktualitātēm Latvijā