Notikumu kalendārs - Septembris, 2023

Konference “Justies droši: migrācijas perspektīve”

28.11.2022

Informācija no biedrības "Patvērums "Drošā māja"" mājaslapas.

Noslēgumam tuvojas “Informācijas centrs iebraucējiem II” – projekts, kura ietvaros vairāk nekā divus gadus biedrība “Patvērums “Drošā māja”” ir palīdzējusi  iebraucējiem no trešajām valstīm visdažādākajās situācijās. Taču svarīga sastāvdaļa palīdzības sniegšanā ir izglītota sabiedrība, it īpaši – profesionāļi. Tāpēc 25. novembrī tika pulcināti dažādu jomu speciālisti, lai uzzinātu vairāk par tendencēm migrācijā un iespējamiem atbalsta rīkiem.

Konferenci norisinājās tiešsaistē, un to apmeklēja 152 dalībnieki. Konferenci moderēja Sigita Zankovska-Odiņa, starpsektoru Dialoga platformas vadītāja.  Ievadvārdus teica “Patvēruma “Drošās mājas”” valdes priekšsēdētāja Gunta Vīksne. Viņa pauda gandarījumu par paveikto un aicināja uz jaunu zināšanu apguvi konferencē.

Pirmo ziņojumu sniedza Latvijas Universitātes asociētā profesore Inta Mieriņa. Viņas tēma bija “Migrācijas tendences: šā brīža situācija, ko varam mācīties no šodienas.”  Nākamais runātājs bija profesors Džons Bartolo (John Bartolo) no Maltas Mākslas zinātņu un tehnoloģijas koledžas. Runājot par tēmu “Jauniebraucēju iekļaušana vietējā sabiedrībā caur izglītības perspektīvu”, viņš atklāja, kādi pētījuma instrumenti tiek izmantoti, lai apzinātu studentu-bēgļu situāciju Maltas sabiedrības kontekstā, un kādu ainu šie pētījumi atklāj.

Savukārt noslēdzošais runātājs bija profesors Zbigņevs Lasočeks (Zbigniew Lasocik) no Varšavas Universitātes Cilvēku tirdzniecības studiju centra. Profesora Lasočeka teiktais parādīja, cik ievainojama cilvēku grupa ir migranti, un cik lielā mērā viņi ir pakļauti cilvēku tirdzniecības riskiem. Tas redzams gan pēc statistikas visā pasaulē, gan arī to atklāj Polijas pieredze.

Migrācija ir globāla parādība, un šodien, kad cilvēki no Ukrainas meklē drošību arī pie mums, mēs ļoti labi saprotam, ka migrācija ir arī Latvijas aktualitāte. Kādas ir iebraucēju problēmas, kur slēpjas viņu ievainojamība, kā viņiem palīdzēt, kas viņiem nepieciešams? Konference “Justies droši: migrācijas perspektīve”, atbildot uz šiem jautājumiem, sniedza daudz praktiskas un pētnieciskas informācijas, mudināja domāt un darboties.

Konferences ierakstu ikviens interesents var noskatīties Informācijas centra iebraucējiem Facebook profilā @Integration.lv un biedrības “Patvērums “Drošā māja”” Youtube profilā. 

 

Video ieraksts pieejams šeit.

Valsts informatīvais resurss par cilvēktirdzniecības mazināšanas tēmu un aktualitātēm Latvijā