Notikumu kalendārs - Jūlijs, 2020

Plašsaziņas līdzekļu loma cilvēku tirdzniecības novēršanā – pieredzes apmaiņas vizīte žurnālistiem Helsinkos, Somijā 2017.gada 5. - 7.aprīlī

14.02.2017

Ar Ziemeļu Ministru padomes atbalstu 2017.gada 5. - 7.aprīlī Helsinkos, Somijā, norisināsies pieredzes apmaiņas vizīte žurnālistiem, kuras laikā 20 žurnālisti no Ziemeļvalstīm, Baltijas valstīm un Krievijas pārrunās labo praksi, kā cilvēku tirdzniecības tēma pasniedzama sabiedrībai ar plašsaziņas līdzekļu starpniecību, lai veicinātu sabiedrības izpratni par cilvēku tirdzniecību.

Vizītes laikā žurnālistiem būs iespēja tikties ar Somijas Nacionālo ziņotāju un Nacionālo koordinatoru cilvēku tirdzniecības novēršanas jautājumos, Somijas policistiem, prokuroriem, kuri informēs par izaicinājumiem cilvēku tirdzniecības lietu izmeklēšanā un viedokļiem par sadarbību ar žurnālistiem šajos jautājumos, tikties ar cilvēku tirdzniecības upuru atbalsta centra “Joutseno Reception Centre” pārstāvjiem, kā arī pārrunāt Somijas žurnālistu pieredzi un labo praksi cilvēku tirdzniecības gadījumu atspoguļošanā plašsaziņas līdzekļos.

Dalībnieki tiek aicināti aktīvi piedalīties sarunās un diskusijās par to, kā notiek žurnālistu darbs savās valstīs, kādi ir galvenie izaicinājumi, kā notiek sadarbība ar ekspertiem, kā tiek vākta informācija, un kā tā tiek pasniegta sabiedrībai, kā arī kopīgi tiks meklētas atbildes uz jautājumu – kā sabiedrība var tikt efektīvi informēta par cilvēku tirdzniecības jautājumiem.

No Latvijas vizītē tiek aicināti piedalīties četri žurnālisti, kuri gatavo publikācijas vai veido televīzijas sižetus, veicinot sabiedrības izpratni par cilvēku tirdzniecību. Prasība žurnālistiem, kuri vēlas piedalīties šajā pieredzes apmaiņas vizītē – labas angļu valodas zināšanas. Lūgums pieteikumus sūtīt Iekšlietu ministrijai līdz 2017.gada 20.februārim uz elektroniskā pasta adresi lasma.stabina@iem.gov.lv.

Lidmašīnas biļetes, ēdināšanas un nakšņošanas Helsinkos izdevumus segs pasākuma organizators - Ziemeļu Ministru padomes Lietuvas birojs.

Jautājumu gadījumā lūgums sazināties ar Iekšlietu ministrijas Nozares politikas departamenta vecāko referenti Lāsmu Stabiņu, tālruņi 67829674, 29382033.

 

Papildus tiek plānots ekspertu seminārs Lietuvā 2017.gada rudenī, kurā piedalīties tiks aicināti žurnālisti, redaktori, ziņu nodaļu vadītāji, policisti, prokurori, sociālie darbinieki, pētnieki un nozaru ministriju pārstāvji. 

 

Informāciju sagatavoja un publicēja: Iekšlietu ministrija, tālrunis 67829674.

Valsts informatīvais resurss par cilvēktirdzniecības mazināšanas tēmu un aktualitātēm Latvijā