Notikumu kalendārs - Septembris, 2023

Informatīvā kampaņa “Neļauj sevi izmantot”, atzīmējot ES dienu cīņai pret cilvēku tirdzniecību

03.11.2022

Ārlietu ministrija kopā ar Iekšlietu ministriju laika posmā no 17. līdz 31. otkobrim īstenoja informatīvo kampaņu Neļauj sevi izmantot jeb “Darbs ārzemēs. Kritiski izvērtē vilinošus piedāvājumus”, akcentējot darba ekspluatācijas tematiku kā vienu no cilvēku tirdzniecības formām.

Latvijas vēstniecības ārvalstīs un Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments regulāri saņem ar nodarbinātības mērķi uz ārzemēm izceļojošo Latvijas valstspiederīgo lūgumus palīdzēt atgriezties mājās vai ieteikt tālāko rīcību, jo darba devējs nav samaksājis solīto algu, neparaksta darba līgumu, atsaka dzīvesvietu, atņem dokumentus, liedz saziņu ar tuviniekiem u.tml. Informatīvās kampaņas mērķis ir mudināt cilvēkus padomāt pirms atsaukties vilinošiem darba piedāvājumiem, kā arī veicināt izpratni par cilvēku tirdzniecību, tās riskiem, sekām un iespējām saņemt palīdzību.

Ar biedrības “Latvijas Pašvaldību savienība” un Nodarbinātības valsts aģentūras atbalstu kampaņas informatīvie materiāli – ar vēstījumiem par darbaspēka ekspluatāciju un informāciju par iespēju vērsties pēc palīdzības – tiks izplatīti tīmekļa vietnēs un sociālajos tīklos visā Latvijā. Sadarbībā ar Visual Media Group un Media Port Riga informatīvais video tiks demonstrēts uz ekrāniem Rīgas sabiedriskajā transportā un starptautiskās lidostas “Rīga” telpās.

 

Valsts informatīvais resurss par cilvēktirdzniecības mazināšanas tēmu un aktualitātēm Latvijā