Notikumu kalendārs - Septembris, 2023

Kampaņa "Esi zinošs - novērs cilvēku tirdzniecību"

         

Biedrība „Patvērums „Drošā māja”” informē, ka 2013. gada 18. septembrī Latvijā tiek uzsākta preventīvā kampaņa „Esi zinošs – novērs cilvēku tirdzniecību”. Lai sasniegtu un informētu pēc iespējas plašāku mērķauditoriju, dažādas aktivitātes tiek organizētas, piesaistot valsts, pašvaldību institūciju, mediju pārstāvjus, kā arī Lietuvas un Igaunijas nevalstisko sektoru. Kampaņa noslēgsies 18. oktobrī, kad Eiropas Savienībā un Latvijā tiks atzīmēta Pretcilvēktirdzniecības diena.

Kā rāda statistika, pirmajos šā gada 8 mēnešos biedrībā fiksēti kopumā 78 gadījumi, kad cilvēki vērsušies pēc konsultācijām. No tiem visvairāk gadījumu - 50 bijuši par fiktīvām laulībām, 2 par piespiedu darbu, savukārt skaidrojoša informācija sniegta 26 reizes. Šogad nav fiksēti gadījumi, kad cilvēki vērsušies pēc konsultācijas par seksuālas ekspluatācijas gadījumiem. Visbiežāk par gadījumiem ziņojušas Latvijas vēstniecības – 27 reizes, cita persona/ organizācija – 26, bet pati persona griezusies pēc palīdzības 25 gadījumos. Visbiežāk iedzīvotāji izvēlējušies informāciju iegūt elektroniski – 47 gadījumos, telefoniski pēc konsultācijām vērsušās 25 personas, klātienē – 6 reizes. Šogad palīdzība sniegta jau 14 cilvēku tirdzniecības upuriem.

Aicinot cilvēkus iegūt informāciju un saņemt nepieciešamo atbalstu, darbu uzsāk Latvijā pirmais Uzticības tālrunis cilvēku tirdzniecības mazināšanai. Zvanot uz tālruni (+371) 28612120, ikviens varēs saņemt informāciju par nepieciešamo rīcību konkrētajā situācijā un izmantot to kā vienu no resursiem, ja ir nepieciešama palīdzība cilvēku tirdzniecības gadījumos Latvijā vai ārvalstīs. 

„Iepriekšējo gadu rīkotie preventīvie pasākumi ir pierādījuši, ka visspēcīgākais un efektīvākais veids, kā parādīt cilvēku tirdzniecības sekas, ir realitāte, tāpēc kampaņas ietvaros piedāvājam apskatīt Informatīvo treileri. Tajā ir izveidota ekspozīcija par apstākļiem, kādos ir spiesti dzīvot cilvēku tirdzniecības upuri, kā arī ir izvietota vizuālā informācija, lai radītu priekšstatu par problēmas mērogiem,” atzīmē Sandra Zalcmane, biedrības „Patvērums „Drošā māja”” vadītāja. 

Paralēli šai aktivitātei organizācijas speciālisti tiksies ar pašvaldību darbiniekiem, aktualizējot konkrētā reģiona stratēģijas cilvēku tirdzniecības problēmas mazināšanai.  Informatīvais treileris viesosies 9 Latvijas pilsētās - Rīgā, Liepājā, Elejā, Gulbenē, Viesītē, Daugavpilī, Dagdā, Ludzā un Salacgrīvā. 

Fotogalerija 1, Fotogalerija 2, Fotogalerija 3, Fotogalerija 4

Video

Lai uzlabotu jauno žurnālistu zināšanas par cilvēku tirdzniecības problemātiku un stiprinātu viņu prasmes, intervējot cilvēku tirdzniecības upurus vai jomas ekspertus, pirmo reizi Latvijā topošajiem žurnālistiem  tiek organizētas vienas dienas teorētiskās un praktiskās apmācības par cilvēku tirdzniecības tematikas atspoguļošanu medijos. FOTO

Kampaņas „Esi zinošs – novērs cilvēku tirdzniecību” finansiālo atbalstītāju vidū ir tādi sociāli atbildīgi uzņēmumi kā „Philip Morris International”, kurš pretcilvēktirdzniecības aktivitātes atbalsta jau ceturto gadu, „TransferGo Ltd.”„EuroAWK”Rīgas domeSabiedrības integrācijas fondsASV vēstniecība Latvijā.

Vairāk informācijas: http://patverums-dm.lv/lv/cilveku-tirdznieciba

Valsts informatīvais resurss par cilvēktirdzniecības mazināšanas tēmu un aktualitātēm Latvijā