Notikumu kalendārs - Septembris, 2023

Kampaņa Latvijas skolēnu un pedagogu izglītošanai 2014

                      

 

Lai skolu audzēkņus un pedagogus informētu par cilvēku tirdzniecības problemātiku, nevalstiskā organizācija „Patvērums „Drošā māja”” ar ASV vēstniecības Latvijā atbalstu 2013. gada aprīlī uzsāk informatīvās aktivitātes* Latvijas mācību iestādēs. Laika posmā no 9. aprīļa līdz 30. jūnijam biedrības speciālisti un brīvprātīgie kopumā izglītos vairāk nekā 1000 skolēnus un jauniešus, kā arī 150 pedagogus vismaz 20 Latvijas skolās.

                   

Fotogalerija 1, Fotogalerija 2, Fotogalerija 3

Aktivitāšu galvenais mērķis ir izskaust cilvēku tirdzniecību, veicinot Latvijas sabiedrības informētību par cilvēku tirdzniecības globālo mērogu, īpaši vēršoties pie riska grupas jauniešiem vecumā no 15 līdz 20 gadiem. Biedrības statistika liecina, ka par upuriem visbiežāk kļūst jauni cilvēki, kam ir nepabeigta pamatizglītība vai vidējā izglītība. 

Sandra Zalcmane, biedrības „Patvērums „Drošā māja”” vadītāja: „Tuvojas vasara, un pavisam drīz jauniešiem sāksies garais vasaras brīvlaiks. Dažs no viņiem vēlēsies atpūsties, cits ceļot, vēl kāds – strādāt, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai jaunieši jau pirms došanās ārpus Latvijas, vai uzsākot strādāt tepat Latvijā, zinātu, kā izvairīties no nokļūšanas cilvēktirdzniecības situācijās, kur meklēt palīdzību, ja situācija ir nelabvēlīga jaunietim un nepiepildās solītais. Ar preventīvo informāciju apbruņots jaunietis visbiežāk nav cilvēku tirgotāju upuris, jo spēj izvērtēt situāciju un pielietot zināmos resursus, kā arī pasargā ne tikai sevi, bet arī līdzcilvēkus no izmantošanas dažādajās cilvēku tirdzniecības formās. Savukārt pedagogi, izprotot vervēšanas mehānismus, var ikdienā ar jauniešiem pārrunāt, kā atpazīt cilvēktirdzniecības riskus sociālajos tīklos atnākušajā vēstulē, „drauga” uzaicinājumā doties izklaides braucienā un paziņas izteiktajā piedāvājumā uzsākt darba attiecības ārpus Latvijas.”

Aktivitāšu kalendāru skati ŠEIT>.

Jau kopš 2009. gada „Patvērums „Drošā māja”” regulāri rīko sabiedrības informēšanas kampaņas („Esi zinošs – novērs cilvēku tirdzniecību” (2013.), „Pārdota brīvība” (2012./2013.),„Atver acis!” (2011./2012.), „Fiktīvas laulības – slazds!” (2009./2010./2011.)), kuru galvenais mērķis ir informēt un piesaistīt sabiedrības uzmanību cilvēku tirdzniecības problemātikai. Paralēli sabiedrības informēšanai, biedrība organizējusi arī dažādas apmācības policistiem, sociālajiem darbiniekiem, žurnālistiem un citām mērķa grupām.

2013. gada pērnā gada 12 mēnešos biedrība sniegusi palīdzību 33 cilvēku tirdzniecībā cietušajiem – 32 sievietēm un vienam vīrietim. 19 personas bija cietušas no fiktīvām laulībām, astoņas no piespiedu darba un sešas no seksuālas ekspluatācijas. Visvairāk upuru bijuši no Vidzemes - 15, no Zemgales - septiņi, no Kurzemes - seši, no Rīgas - četri un viens no Latgales. Kopumā biedrībā pēc konsultācijām iedzīvotāji vērsušies 162 reizes.

*Aktivitātes norit projekta „Inovatīvu pretcilvēktirdzniecības metožu attīstīšana Latvijā” ietvaros.

**Informatīvais treileris ar tajā izvietoto ekspozīciju pērn atpazīstamību guva biedrības organizētā Pretcilvēktirdzniecības mēnesī, kas noritēja no 18. septembra līdz 18. oktobrim. Šīs aktivitātes ietvaros tas viesojās 9 Latvijas pilsētās un pašvaldībās - Rīgā, Liepājā, Elejā, Gulbenē, Viesītē, Daugavpilī, Dagdā, Ludzā un Salacgrīvā, kopumā mērojot, vairāk kā 3 000 km. 

Vairāk informācijas: http://patverums-dm.lv/lv/cilveku-tirdznieciba

Valsts informatīvais resurss par cilvēktirdzniecības mazināšanas tēmu un aktualitātēm Latvijā